S karavanem do kempu, nebo na divoko do volné přírody?

Využít můžete klasické přespání v kempu, Stellplatz, místo pro oficiální parkování karavanů nebo zůstaňte v přírodě tzv. na divoko.

Zázemí, služby i zábavu nabídne kemp

Nejvíce karavanistů zavítá do kempů. Láká je zázemí, které kempingové areály nabízí. Pobyt v kempu je ideální pro delší pobyt.

Většina areálů je umístěna u vodních ploch s písečnou pláží. Kempy nabízí dobré hygienické zázemí, dětská hřiště a pískoviště, společenské místnosti, napojení na internet, animační programy, venkovní kino, půjčovnu sportovního vybavení apod. Občerstvit se můžete v místních restauracích a většina kempů také nabízí obchody se smíšeným zbožím.

Pro seznam kempů navštivte online průvodce kempy www.dokempu.cz

Oficiální místo pro nocování s obytňákem – Stellplatz

Především v zahraničí je oblíbené nocování na tzv. Stellplatzu. Jedná se o speciálně vyhrazený prostor, který zřizuje obec či soukromý vlastník pozemku. Můžete zde stát přes noc, využít a doplnit si pitnou vodu, vyhodit odpadky, vyčistit chemickou toaletu, dobít baterie. Vzhledem nebo službami zřejmě neosloví, ale určitě jej během svých cest pro krátkou pauzu nebo nocleh rádi využijete.

Nejbližší stellplatz najdete pomocí mobilní aplikace ADAC, kterou můžete využít i offline. Seznam míst naleznete i např. na webu all4camper

Spaní na divoko v přírodě

Nocování v přírodě představuje jeden z nejkrásnějších zážitků, které můžete na svých cestách s obytňákem zakusit. Pobyt v přírodě, nekonečná svoboda, naprosté soukromí i jedinečná možnost vybrat si výhled na hory, moře nebo jezero podle nálady. V otevřené přírodě je potřeba dodržovat určitá pravidla. Nenechávejte po sobě nepořádek ani venkovní nábytek přes noc, před odjezdem je potřeba vše uvést do původního stavu.

Pro milovníky klidu a pobytu přímo v přírodě doporučujeme navštívit www.bezkempu.cz, kde se můžete inspirovat typy pro cílová místa Vašeho cestování.

Zatím nevíme, co nás v létě čeká a jaká pravidla budeme muset dodržovat. I proto je cestování s karavanem výrazně bezpečnější variantou dovolené, které se bude zřejmě týkat menší množství opatření než například v hotelu či penzionu.

Přejeme Vám, ať si vyberete pro Vás ideální místo a ať se cestování s karavanem vydaří!

Karavany Caretta

Prodejce

Navigace

Sociální sítě

Jsme členem:

© Karavany Caretta 2020.
Softmedia.cz - Tvorba a správa webových stránek
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram